Tips

 • 2022-04-27
 • 2022-03-14
  Home  |  Tips

  Boks jest jednym z najstarszych sportów walki. Korzeni tej dyscypliny można doszukać się już w starożytności, a zasady techniki bokserskiej kształtowały się przez wieki. Podstawy prowadzenia walki pozostają jednak niezmienne od samego początku. Aby w boksie odnosić sukcesy, należy w równym stopniu efektywnie atakować, jak i bronić się, pamiętając o tym, aby nie sięgać po akcje i ciosy zabronione.

 • 2022-02-28
 • 2022-02-02
  Home  |  Tips

  Pomimo iż boks jest dziedziną sportu, w której zastosowanie mają przede wszystkim ręce, którymi zadaje się ciosy, to jednak bardzo duże znaczenie w tej dyscyplinie ma też praca nóg. Dlatego na ringu spotyka się osoby trenujące w specjalnych butach, których podeszwa jest zupełnie płaska i nie posiada podwyższeń na pięcie. Jest to bardzo ważne, ponieważ profesjonalne obuwie zapewnia stabilną pozycję śródstopia i wpływa na bezpieczeństwo sportowca.

 • 2021-12-16
  Home  |  Tips

  Zbliżają się święta i dla większości z nas jest to wspaniała okazja by sprawić radość bliskim i obdarować ich prezentami, o których marzą. Co kupić pod choinkę bokserowi? W niniejszym artykule przedstawimy 5 pomysłów na prezent dla osób trenujących boks, które mogą okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

 • 2021-09-30
  Home  |  Tips

  Każdy, kto trenuje sporty walki, choć raz miał okazje użyć niezwykle przydatnego narzędzia jakim są tarcze bokserskie. Praca na tarczach to metoda treningowa stosowana w boksie, kickboxingu, mma i sztukach walki w celu poprawy szybkości rąk, czasu reakcji i siły uderzenia. Korzyści płynących z tego typu aktywności jest wiele i nie dotyczą tylko i wyłącznie parametrów przydatnych w walce. Ćwiczenia na tarczach mogą pomóc osiągać lepsze rezultaty w innych sportach, a także stanowić sposób na utrzymanie formy. Biorąc pod uwagę wzrost popularności systemów treningowych takich jak Tae Bo, Boxercise, Aerobox czy Body Combat, które zdobywają coraz więcej sympatyków na całym świecie, łatwo dojść do wniosku, że praca na tarczach i ćwiczenia stanowiące mix fitnessu i sportów walki to doskonała forma aktywności dla każdego. W poniższym artykule postaram się przytoczyć 10 głównych korzyści płynących z ćwiczeń na tarczach.

 • 2021-08-30
  Home  |  Tips

  Mówi się, że sport to zdrowie. Ten frazes nie zawsze jednak jest do końca prawdą. Sport, tak samo jak ma genialny wpływ na zdrowie i kondycję człowieka, tak samo bywa przyczyną różnego rodzaju kontuzji, które często towarzyszą przez wiele lat. Warto zdawać sobie z tego sprawę i podejmować działania, dzięki którym będzie się chronił o swój organizm i minimalizować ryzyko uszkodzenia, kontuzji, wypadku. Bo przecież nie o to chodzi, aby ze sportu rezygnować.

 • 2021-07-29

  Mieszane sztuki walki (MMA) cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się nieco więcej o podstawowym sprzęcie. Dzięki odpowiednim akcesoriom można nie tylko poprawić wydajność treningów, ale co najważniejsze można uniknąć wielu groźnych kontuzji.

Menu

Cart

No products

$ 0 Total

Check out

Wishlist

No products

My wishlists

Product successfully added to your shopping cart
Quantity:
Total:
There are 0 items in your cart. There are 0 items in your cart.
Total:
Continue shopping Proceed to checkout